Андрей Райчев: Вероятността Зарков да спечели срещу Нинова ми се струва малко възможна

04.01.2022 / 10:36 1

Снимка: Булфото

Социологът Андрей Райчев коментира актуалната политическа обстановка в страната в сутрешщния блок на БТВ.

"Не виждам да има противопоставяне между кабинета Петков и президента. Търси се под вола теле. Няма трусове и противопоставяния и в четворната коалиция. Тепърва ще има противопоставяне, защото това е сложна коалиция от пет парчета. Искри ще има, това е неизбежно. Но не се вижда засега. Днес те реално започват работата", заяви той.

В същото време социологът очерта различна ситуация в отношенията между БСП и държавния глава. 

"В отношението БСП и президент противопоставянето е очевидно. Калоян Методиев, който се очерта като враг на Радев, сега Нинова го прави свой съветник. Вторият безпрецедентен случай е изключването на Кирил Добрев, без да бъде изслушан дори, който беше конкурент на Нинова. Това ми се вижда пореден гърч на доубиването на БСП. А вероятността Зарков да спечели срещу Нинова ми се струва малко възможна. Какво всъщност прави Нинова -  убива БСП. Тя ще се задържи като лидер, но на една малка партия", прогнозира социологът.

По неговите думи за лидера в оставка на левицата е важно да бъде вицепремиер дълго време.

"Христо Иванов – той не само подаде оставка, но се отказа да заеме лидерското място и това му донесе стабилизация. И през януари той няма да получи вълна срещу себе си и ще го преизберат. Тоест, вътрешните трусове не са опасни за ръководството в БСП и „Да, България“, прогнозира Андрей Райчев. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
5
KRISTINCHO (преди 3 години)
Рейтинг: 40922 | Одобрение: -383
Точно и това ще се случи. Зарков ще застане на местото на Корнелия. Той е необходим на Радев, за да направи послушна негова партия и БСП.
Нищо добро не те чака, ако в двора ти влезе КОМУНИСТ, ЦИГАНИН или КОЗА.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама