Англия е на финал след победа с 2:1 над Дания

08.07.2021 / 00:41 0

кадър: БНТ

Дания пък приключва едно запомнящо си е много емоционално първенство, което започна с кошмарната ситуация с Кристиан Ериксен в първия мач на "червения динамит", след което обаче тимът на Каспер Хюлманд се превърна в приятната изненада на Евро 2020.

Голямото чакане за Англия свърши и "трите лъва" се класираха на първия си финал на голямо първенство от 1966 година насам. Това се случи, след като селекцията на Гарет Саутгейт надделя с 2:1 над Дания след продължения. Двата отбора не успяха да се победят в редовното време на "Уембли", след като Микел Дамсгор откри резултата в 30-ата минута, а Симон Кяер си отбеляза автогол девет минути след това. През второто полувреме Англия доминираше осезаемо, но не успя да стигне до пълен обрат, като заслуга за това имаше и направилият блестящ мач Каспер Шмайхел, предава Спортал.

Така се стигна до първото продължение, когато домакините получиха дузпа след падане на Рахийм Стърлинг. Контактът, който предизвика ситуацията, изглеждаше доста лек, но ВАР потвърди решението на главния рефер Дани Макели. Шмайхел спаси дузпата на Хари Кейн, но след това капитанът на Англия направи добавка за крайното 2:1. Така Англия най-сетне развали проклятието на полуфиналите, които не можеше да преодолее в продължение на 55 години, и се класира за първия си финала на европейско първенство. В него "трите лъва" ще спорят с Италия на "Уембли".