Англия изравни на Испания във финала

14.07.2024 / 23:36 0

кадър: БНТ

Испания и Англия играят при резултат 1:1 на "Олимпиащадион" в големия финал на Евро 2024. Нико Уилямс изведе испанците напред в 47-ата минута. Коул Палмър изравни в 73-тата. "Ла фурия роха" се цели в рекордна четвърт титла от шампионат на Стария континент, докато "трите лъва", които загубиха финала на Евро 2020, вярват, че този път ще стигнат до първа европейска купа и до първи значим трофей от 58 години.

Гарет Саутгейт е направил само една промяна от мача с Нидерландия, който бе и най-силния за Англия в Германия до момента. Предполагаше се, че за трети пореден път селекционерът ще заложи на схема с трима централни бранители. Първите минути обаче показаха, че всъщност Англия започна с четирима защитници в линия. Промяната беше, че този път Люк Шоу стартира отляво за сметка на Киърън Трипиър. Това е първи мач на бранителя на Манчестър Юнайтед като титуляр за Англия от юни миналата година. Последният двубой, в който изобщо Шоу стартира, бе преди 148 дни. Коби Мейну за пореден път е партньор на Деклан Райс, а Джуд Белингам и Фил Фоудън ще действат зад капитана Хари Кейн.

Преди началото домакините организираха традиционната церемония преди финалния двубой. Тя завърши с изпълнение на живо на химна на Евро 2024, след което играчите на двата отбора излязоха на терена на "Олимпиащадион".