Англия отива на 1/2-финал след дузпи срещу Швейцария

06.07.2024 / 21:50 0

снимка pexels

Англия се класира на 1/2-финалите на европейското след като триумфира след изпълнение на дузпи над Швейцария. Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Така и третия 1/4-финал на европейското се игра 120 минути, а втори се реши след дузпи.

При 11-метровите вратарт Пикфорд хвана първата на Мануел Аканджи, а Палмър, Белингам, Сака, Тоуни и Трент Александър-Арнолд бяха безгрешни. След пропуска на Аканджи за швейцарците бяха точни Шер, Шакири и Амдуни. Емболо изведе швейцарците напред в 75-ата минута.

Попадението дойде след перфектно центриране на Ндойе и нападателят изправари Конса. В 80-ата минута обаче Букайо Сака върза двама противници и със страхотен удар изравни. В първата част нямаше нито един точен удар в двете врати. Той дойде чак в 51-ата минута, когато Конса изпусна Емболо, но Джордан Пикфорд спаси удара на нападателя. Вторият бе гол. А британците вкараха с единственото си точно изпълнение.

Британците стоха малко по-добре на терена през първото полувреме, но искаха да влязат с топката във вратата. От началото на втората част обаче Швейцария тръгна доста по-смело напред.

Англия: Пикфорд - Уокър, Стоунс, Конса (78-Палмър) - Трипиър (78-Езе), Мейну (78-Шоу), Райс, Сака - Белингам, Фоудън (115-Александър-Арнолд) - Кейн (109-Тоуни).

Швейцария: Зомер - Шер, Аканджи, Р. Родригес - Ридер (64-Цубер), Фройлер (118-Сиеро), Джака, Ебишер (118- Амдуни) - Ндойе (99-Закария), Емболо (109-Шакири), Варгас (64-Видмер).

Жълти картони: Кейн; Шер, Видмер , предаде "24 часа".