Арестуваха българин в Мюнхен, шофирал дрогиран у нас

04.11.2016 / 14:33 0

Снимка: Булфото, архив

32-годишния българин Димитър Димитров е арестуван в германския град Мюнхен на 1 ноември. Арестът е по искане на българските власти, след като е издадена Европейска заповед за арест на Районната прокуратура в Разград.

Прокуратурата го издирва по досъдебно производство за шофиране след употреба на наркотици - клоназепам, амфетамин, метаамфетамин, морфин и кодеин.Димитър Димитров е хванат да шофира дрогиран на 12 март 2016 г., като това му е второ подобно нарушение.

След приключване на досъдебното производство Димитров се укрил, като е напуснал страната, без да уведоми органите на досъдебното производство и съда, и наказателното дело се е водило задочно.

С присъда на Районния съд в Разград Димитров, който е с висше образование, е бил осъден на 2 години лишаване от свобода при първоначално строг режим и глоба в размер на 1000 лева.Присъдата не е обжалвана и е влязла в сила на 7 юли 2016 г.


/ПИК

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама