Арестуваха инженера, разкрил причините за трагедията в Нови Сад

16.04.2025 / 08:45 0

Пиксабей

Сръбската полиция снощи задържа инженерът-геолог Зоран Джаич, който пръв посочи недостатъците и незаконността на реконструкцията на жп гарата в Нови Сад.

При падането на козирката на гарата на 1-ви ноември 2024 година загинаха 16 души. Адвокатът на Джаич Бранко Рогошич потвърди информацията за задържането му, предаде БГНЕС.

Рогошич каза, че Джаич е бил отведен от полицаи в прокуратурата за високотехнологични престъпления.  Рогошич е бил информиран за ареста от дъщеря му Йована. По-късно Джаич успя да се свърже с адвоката по телефона и потвърди, че се намира в Прокуратурата за високотехнологични престъпления, в сградата на Министерството на вътрешните работи.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама