Арестуваха македонски олигарх, готвен за почетен консул на България в Охрид

15.03.2021 / 09:31 0

Снимка Уикипедия/Katerina.zafirovska

Най-богатият македонец е задържан от полицията. Бизнесменът Йордан (Орце) Камчев е арестуван вчера, потвърдиха от македонското МВР пред Радио "Свободна Европа“. Оттам добавят, че той ще бъде изправен пред съдията по предварителното производство. Прокуратурата за преследване на организираната престъпност казва, че арестът е извършен след като от Агенцията по национална сигурност е получена информация, че Камчев се готви да избяга.

Оттам заявиха, че ще действат в съответствие с правомощията си и ще бъде внесено предложение за задържане под стража, защото Камчев е заподозрян в разследване за незаконно закупени парцели във местността "Водно“ край Скопие за Никола Груевски чрез фирмите на Орце Камчев. Камчев също е обект на голямо разследване по случая "Империя".

Сашо Миялков, който е в ареста, след като беше осъден на 12 години затвор за масово подслушване, също е заподозрян по случая "Империя".

През 2018 г. Орце Камчев беше предложен за почетен консул на България в Охрид, но Македония отказа да го приеме с аргумента, че срещу него се водят дела за финансови измами, пише blagoevgrad24.bg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама