Аржентина би с дузпи Нидерландия

10.12.2022 / 00:02 0

кадър: БНТ

Отборите на Нидерландия и Аржентина завършиха при резултат 2:2 на „Лусаил“ в редовното време на ¼-финалния си сблъсък от Световното първенство в Катар. "Албиселесте" обаче триумфираха при дузпите.

Науел Молина откри резултата в 35-ата минута, а в 73-тата Лионел Меси го удвои от дузпа. Резервата Ваут Вегхорст обаче спаси "лалетата" с голове в 83-тата минута, а след това и в 11-ата от добавеното време, пращайки мача в продължения. Победителят ще срещне на полуфинал Хърватия, отстранила Бразилия след дузпи.

Това е шести двубой между двата отбора на Световни първенства. И двата отбора имат по две победи, но тези на Нидерландия са в редовното време (4:0 в групите на Мондиал 1974 и 2:1 на ¼-финал в Мондиал 1998), докато Аржентина е печелила само след дузпи (полуфинал на Мондиал 2014) и продължения (финал на Мондиал 1978). Петият мач е нулево реми в груповата фаза на Мондиал 2006.