Атанасов: Основните фигури в управлението са офицери от Военновъздушните сили на НРБ – с формиран мироглед и страхопочитание към "големия брат"

20.06.2026 / 10:12 4

кадър: БНТ

Сегашните управляващи превръщат парламента в гумен печат, заяви Атанас Атанасов в студиото на "Денят започва с Георги Любенов".

Атанас Атанасов, ДБ: "Сегашните управляващи превръщат парламента в гумен печат. Това е някаква своеобразна власт. В правителството основните фигури са офицери от Военновъздушните сили на НРБ – хора с формиран мироглед и страхопочитание към „големия брат“, и това нещо проличава. Радев получи мощна подкрепа от определени български среди за политика срещу „завладяната държава“, срещу корумпирания модел. Посланията, които сега отправя, са към избиратели, които бяха изсмукани от черупката на БСП."

По отношение на 21-ия пакет санкции за Русия и позицията на България Атанасов заяви.

Атанас Атанасов, ДБ: "Какъв интерес има България да защитава интересите на руския патриарх? В Русия от 1917 г. православие няма, а Руската църква е поделение на специалните служби. Това се използва за вътрешна употреба в България, за да бъдат задоволявани чувствата на русофилски настроените избиратели на Радев. Рисковете за изолация на България са налице с оглед на твърдата позиция на премиера Радев в полза на Русия. Това, че се усмихват, не означава, че не се оценяват важни нюанси в поведението на българския премиер. Оценяват го и в публикациите на западната преса."

За състоянието на опозицията в парламента Атанасов заяви

Атанас Атанасов, ДБ: "Опозицията е разделена. Ние сме в тежка конфронтация със сегашните управляващи. Слабото място е раздробената опозиция. Има риск ("Прогресивна България") наесен да получат и последната част от пъзела, вземайки президентството. Трябва да се мобилизираме и да дадем отпор, трябва да се мобилизираме, за да можем да потърсим победа на президентските избори."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
5
1
kris (преди 2 месеца)
Рейтинг: 649840 | Одобрение: 129030
Я безродниците от ПП и ДБ се мобилизирайте и беж на фронта да защитавате Идеите на Урсуляците....Тук в България нямате работа !!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
5
0
Off Road (преди 2 месеца)
Рейтинг: 60820 | Одобрение: 14380
Мозък ли? В гном?!
2
2
kjk (преди 2 месеца)
Рейтинг: 221242 | Одобрение: 22107
Мозакът му изпадал по траверсите от друсането по джонтовете,още на млади години!!!Добре че беше Данчито Соколова да го препоръча на Драгалевския мангал,че го качиха на асасьора на власта!!!
5
1
kris (преди 2 месеца)
Рейтинг: 649840 | Одобрение: 129030
На жабока къде му е мозъка ? В торбичките под очичките !!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама