Атлетико М обърна Реал за Суперкупата след 6 гола и шоу с продължения

16.08.2018 / 02:27 0

Атлетико Мадрид е новият носител на Суперкупата на Европа! Дюшекчиите обърнаха Реал Мадрид с 4:2 в Талин след зрелищен мач с продължения, като редовното време завърши при резултат 2:2. За пръв път в историята на сблъсъка се срещнаха два отбора от един град – Мадрид. Атлетико игра с по-голямо желание и стръв и действаше по-разнообразно в атака и напълно заслужено се поздрави с крайния успех. В Реал осезателно се чувстваше отсъствието на преминалия в Ювентус Кристиано Роналдо, но това се знаеше предварително. Неуспешен се оказа официалният дебют на новия старши треньор на Реал Юлен Лопетеги, пише още Трафик Нюз.

Шампионът в Лига Европа поведе още в 1-та минута, след като Диего Коща се пребори за една висока топка със Серхио Рамос, преодоля и Рафаел Варан и простреля вратата с топовен шут от малък ъгъл. Реал стигна до пълен обрат. В 26-та минута Бензема изравни след центриране на Гарет Бейл отдясно. В 62-та Хуанфран игра с ръка в пеналта, а Серхио Рамос превърна в гол отсъдената дузпа. Атлетико не се предаде и постепенно засилваше натиска си. В 79-та минута Анхел Корея проби и стигна до аутлинията, върна топката и връхлитащият Диего Кока вкара втория си гол в мача за 2:2.

Дюшекчиите нанесоха своя удар в първото продължение. В 98-та минута Варан сгреши фатално пред собствената си врата, топката попадна у Томас, който центрира отляво и Саул със страхотен шут от въздуха покачи на 3:2 за Атлетико. В 104-та минута момчетата на Диего Симеоне разиграха поредната си ювелирна акция. Диего Коща задържа топката в наказателното поле, подаде към Витоло, който веднага потърси Коке, а той мигновено насочи от 12 метра, поразявайки мрежата на Навас. Последваха и пропуски на Томас и Витоло и в крайна сметка Атлетико грабна трофея и взе частичен реванш за загубите си от Реал на финалите в Шампионската лига през 2014 и 2016 година.