БАН: АЕЦ "Белене" е възможен проект
Нова ядрена мощност щяла да е по-рентабилна с държавно участие
АЕЦ "Белене" е възможен проект, особено ако участва държавата. Това пише в докладите на БАН, които бяха публикувани тази вечер.
Според учените държавата може да има дял в компанията, която евентуално ще строи централата, но правят уговорката, че нова мощност би била рентабилна само при определени параметри.
Анализите на БАН сочат, че в следващите години енергийната ни система ще има нужда от нови мощности и „Белене” може да бъде "заместващ" вариант.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

