БНТ: Двама мъже са арестувани у нас заради задържаните 4 тона кокаин в Италия

07.06.2022 / 12:20 1

Снимка: Петел, архив

Двама мъже са задържани у нас при Международна операция за над 4 тона кокаин в Италия, съобщава БНТ.

Единият е арестуван на летище София при опит да напусне страната. Вторият е задържан близо до дома му. Двамата са от Перник и са криминално проявени. Единият е на 54 години, а другият на 50.

След претърсвания на три адреса на територията на Перник са иззети доказателства по разследването.

Италианската полиция залови 4,3 тона кокаин с цена на черния пазар 240 милиона евро, нанасяйки тежък удар на колумбийския "Клан на залива", съобщиха днес разследващи, цитирани от Ройтерс.

Полицията обяви, че това е едно от най-големите заловени количества от дрогата в Европа и идва в края на международно разследване, в рамките на което са издадени заповеди за ареста на 38 души в шест държави: Италия, Словения, Хърватия, България, Нидерландия и Колумбия.

Разследването е продължило повече от година и е включило представители на колумбийското правосъдие, както и на Министерството на вътрешната сигурност в САЩ. Освен кокаина полицията е конфискувала 1,85 милиона евро в брой.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
4
Горан (преди 3 години)
Рейтинг: 14833 | Одобрение: -5247
4 тона кокаин за 240 милиона, скоро да чакаме убити мафиози
да ама не

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама