БСП иска Сметната палата да провери 2 милиарда лева, раздадени от кабинета
Снимка Булфото
Близо 2 милиарда лева библи раздадени без решение на парламента, а само с постановления на Министерския съвет в края на декември и началото на януари, заявиха от БСП, предаде Канал 3.
Сред тях са и предложените от социалистите 100 млн. на полицаите и 15 млн. на БАН, които мнозинството отхвърли по време на декемврийските дебати по Бюджет 2018, но в първите дни на новата година премиерът Бойко Борисов ги раздаде като трансфери с решение на правителството.
По този повод социалистите настояват за одит на Сметната палата, която да провери критериите, по които са отпуснати тези средства, които не са разписани в държавния бюджет, както и принципа, по който са предпочетени за финансиране едни общини пред други, заяви на брифинг в парламента Румен Гечев. По думите му сега щяло да се види дали депутатите от ГЕРБ се страхуват, ако мнозинството откаже да подкрепи предложението за сезиране на Сметната палата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

