БСП обяви „новите управляващи”

12.03.2019 / 15:03 3

Колаж флагман.бг

ГЕРБ, ДПС, „Обединени патриоти” и „Воля” е новата управляваща коалиция. Това обявиха от БСП на пресконференция на „Позитано”.

От соцпартията призоваха „Обединените патриоти” да блокират кворума, за да не бъде приет на второ четене спорният закон, свързан с опрощаване на дълговете на вероизповеданията, съобщи флагман.бг.

Според Георги Свиленски от БСП, няколко законопроекта са свързващото звено между „новите управляващи”.

„Или ако мога да обобщя, новата коалиция ГЕРБ, ДПС, „Обединени патриоти” и „Воля” какви законопроекти са внесли последните две седмици. А те са именно Изборният кодекс с отмяна на преференциите; вероизповеданията с опрощаването на данъци, осигуровки и задължения на едно вероизповедание основно; закона за концесията, лишаваща българската държава от възможност за преразглеждане на позиция и даваща възможност на бъдещия концесионер (на летище София) да съди българската държава…”, заизрежда Свиленски.

Той добави и законопроект за промяна в съдебната система, както и такъв, свързан с банковата несъстоятелност, след което повтори: „Тези са законите, които обединяват новите управляващи – ГЕРБ, ДПС, „Обединени патриоти” и „Воля”.”

„Флагман” попита – дали БСП могат да дадат обещание, че никога няма да управляват с ДПС, както направи преди дни водачът на ГЕРБ Бойко Борисов.

„Вижте, г-н Борисов не е спирал да управлява с ДПС. В политиката е важно да бъдеш последователен и почтен”, отговори обаче Георги Свиленски.

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
1
ас (преди 6 години)
Рейтинг: 168363 | Одобрение: 26038
до пекаря и ас не съм ама няма значение. от 20 години не сме имали чесни избори. преди беше кебапчета сега 50 лева в сандвич изборите са купени преди месеци. какво можем да направим ????? не кажи че нямам идеи
5
0
ас (преди 6 години)
Рейтинг: 168363 | Одобрение: 26038
бес марешки всичките са стари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама