БУБА взе частичен реванш от Черно море Тича

13.03.2018 / 11:20 0

БУБА Баскетбол U19 взе частичен реванш за загубата точно преди месец и се наложи с 90:87 над баскетболния Черно море Тича U19 отново като гост.

В интересен и оспорван двубой, решен в самия край, БУБА взе третата си победа в Суперлигата за юноши, а нанесе пето поражение на варненци.

Силно резултатна първа част даде добър аванс за БУБА от 31:20. Домакините обаче се съвзеха в началото на втория период и силна серия скъси дистанцията до пет. Разликата се поддържаше в този диапазон почти до края на полувремето, кото след две поредни тройки на Александър Стойков Черно море стигна до 43:47.

Почивката дойде при 43:49, но почти веднага след подновяването на играта отново от тройката Цветан Савов изравни за 50:50.

Черно море успя и да поведе, но последваха няколко размени на водачеството и равенства в резултата, преди "моряците" да намерят начин да се откъснат. Минута и 50 преди края на третата част тяхната преднина стана цели 9 точки, но БУБА вкара четири поред, за да влезе само с пет изоставане в последната четвърт.

И тя бе изключително оспорвана, гостите стопиха набързо разликата и не само изравниха, но и поведоха благодарение на Марин Маринов.

Минута и 45 преди финалната сирена обаче резултатът пак бе равен - 87:87, но оттам Черно море повече не успя да се разпише, а Лъчезар Димитров с два точни фаула и Маринов с един оформиха крайното 87:90 и донесоха победата на БУБА.

Михаил Молдов бе най-резултатен за Черно море с 22 точки, Цветан Савов записа 21, Александър Стойков - 18 - всичките от тройката, а Мартин Стефанов - 13.

За БУБА Иван Алипиев реализира 21, Лъчезар Димитров и Марин Маринов - по 18, а Николай Михайлов вкара 16.