Багата среща Дивака при 3-ата защита на световната си титла

14.10.2016 / 02:33 0

Той е нокаутьор. Ще е като на война, каза Благой Иванов за съперника си Шон Джордан ММА боец, носещ страховития прякор Дивака, е следващият претендент за световната титла на Благой Иванов-Багата в тежката категория на веригата WSOF, разбра “24 часа”. Американецът Шон Джордан заслужи правото да се пробва срещу българина благодарение на победата над сънародника си Ашли Гуч. Мачът между Багата и Дивака трябва да е в началото на декември. Засега е насрочена гала за 3-и в Еверет, Вашингтон. Датата обаче евентуално може да бъде променена. За навършилия 30 г. на 9 октомври Иванов това ще бъде трета защита на титлата.

На 5 юни миналата година той победи Смелиньо Рама и стана първият българин с пояс за световен шампион в престижна ММА верига в Северна Америка, където е меката на този спорт. След това Багата защити титлата си срещу претендентите Дерик Мемен и Джош Копланд. Мачът с Дивака е последен от настоящия договор на софиянеца с веригата WSOF.
“Познавам съперника. Той е нокаутьор. При нас винаги е като на война. Така ще бъде и срещу него. Готвя се усилено за мача.

Нямам сериозни здравословни проблеми. Бих казал, че се чувствам чудесно на 30 г.,”, каза пред “24 часа” Багата. Дивака има 19 победи и 7 загуби в ММА кариерата си. 15 от успехите му са с нокаут. Джордан ще навърши на 21 октомври 32 г. По-висок е с 2 см от Багата и тежи с 6 кг повече. Българинът има 14 победи и само 1 загуба.

 

24chasa.bg

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама