Българин е изчезнал в наводнението в Непал

27.08.2026 / 11:46 0

Кадър Ютуб

Български гражданин е сред хората, които все още са в неизвестност след тежките наводнения в Непал. Това показва актуализираният списък на Туристическия борд на Непал от 27 август, съобщи Преслав Кондов, управител на туроператора Adventure Team Bulgaria за сайта travelnews.bg. В документа са посочени общо 644 души от различни държави се водят в неизвестност, предаде Актуално.

"Българинът не е част от организираната туристическа група", уточни Кондов. По думите му няма информация за пострадали българи от организираната група, която се намира в Непал. Групата не е била на засегнатото място по време на бедствието.

Наводненията в северен Непал са сред най-тежките природни бедствия в страната през последните години. Районът беше връхлетян от внезапна мощна приливна вълна, предизвикана от свлачище от лед и скални маси. Бедствието разруши пътища, мостове, сгради и прекъсна комуникациите в редица населени места. Спасителните операции продължават.

По последни данни стотици хора остават в неизвестност в Непал и Тибет, като сред тях има значителен брой чуждестранни туристи и поклонници.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама