Българин в Германия: Постоянно идвам до България, за да участвам активно на "жълтите павета"

20.10.2020 / 22:25 1

Редактор: Юлия Георгиева 

e-mail: [email protected]

кадър 7/8 тв

Живея и работя в Германия, но откакто има протести, периодично се връщам, за да участвам в протестите на жълтите павета. Това коментира в ефира на 7/8 тв Иван Беров, който от 10 години работи и живее в Германия.

Това е процес, който  почна още от събирането на подписи за референдум. Тогава събирах подписи в Мюнхен с надежда, че нещо ще се промени. Но тогава правителството замете референдума под килима и аз побеснях от поведението на управляващите и реших, че ще се включа активно в протестите. а те отключиха енергия, която мисля, че няма да спре, посочи той.

На протестите има всякакви хора, защото те просто не могат да дишат, бесни са. Броят на хората на площада няма връзка с неодобрението, което хората имат към Борисов, коментира той.

 Немските медии са доста обрани по отношение българските протести. Имам чувството, че не искат да се чуе, че толкова хора са на площада и не са покосени от коронавирус, допълни Беров. 

Протестите обаче премахнаха страха да изразиш мнение, премахнаха мълчанието и вече Европа знае какво се случва в България. Но протестите няма да спрат, а те няма да подадат оставка и така ще си откараме до редовни избори, смята той.

Ще протестирам докато има протести, защото искам да се завърна в България, но една достойна България, завърши Беров.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама