България е била на второ място в ЕС по ръст на строителство

20.01.2025 / 22:07 0

Снимка Pixabay

Страната ни е на второ място по ръст на строителната продукция през ноември 2024 г. на годишна база. Това показват актуалните данни на Евростат.

Най-голямо повишение се отчита в Испания (9,8%), България (8,6%) и Белгия (4,2%). Спад спрямо същия месец на предходната година се наблюдава в Румъния (9,5%), Полша (5,4%) и Словения (4,2%).

През ноември 2024 г. строителната продукция се е увеличила с 1,4% в Еврозоната и с 0,9% в Европейския съюз (ЕС), сочат данните. На месечна база най-сериозно повишение в строителството се наблюдава в Словения (9,5%), Словакия (5,4%) и Румъния (4,7%).

Четете повече в investor.bg.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама