България пак не спечели – 0:0 в Черна гора

11.10.2019 / 23:58 1

България продължава без победа квалификациите за Евро 2020. Този път тимът на Красимир Балъков поне не загуби за разлика от предишните 4 мача. Националите направиха 0:0 във визитата си на Черна гора и продължават да са последни в групата.

Нашите започнаха по-добре и създадоха няколко положения. Първи шанс имаше Кристиян Малинов, но не уцели вратата. В седмата минута Антон Недялков намери Галин Иванов на отлична позиция в наказателното поле, но той прати топката във вратаря Петкович.

Първият точен удар във вратата на Пламен Илиев бе в 21-ата минута. Той обаче улови шута на Йовович. После дойде ред на Божидар Краев. Той прати топката във вратата, но попадението бе правилно отменено заради засада. После той имаше две възможности, но не успя да се разпише. В края на първата част Черна гора направи принудителна смяна, заради контузия на капитана Савич.

Домакините започнаха по-силно втората част. Първо Йовичич се озова на отлична позиция, но Илиев извади удара му. После Хакшабанович пробва рефлекса на българския вратар, но той пак се справи. До края за България дебютира Бирсент Карагерен. Той можеше да асистира за гол след центриране от пряк свободен удар, но Секулич блокира шута на Костадинов.