България с тежка загуба от Испания на старта на Евроволей 2023 във Варна

29.08.2023 / 22:54 0

кадър: Макс спорт

България загуби първата среща на европейското първенство по волейбол. Във Варна националите отстъпиха на Испания с 1:3 гейма. Въпреки съпротивата, която оказаха волейболистите, те не успяха да затруднят опонентите си. Светъл лъч остава играта на Алекс Николов и отиграванията му в атака.

Момчетата на Пламен Константинов не започнха добре мача. Сервизите на испанците им донесоха много дивиденти и те поведоха с 2:0 след 25:17 и 25:21.

В третия гейм "лъвовете" показаха друго лице и това неслучайно съвпадна със страхотните отигравания на Алекс Николов. Победа с 25:21 и България се върна в мача.

Във решаващ момент обаче мачът отново влезе в русло диктувано от момчетата на Ривера. В средата те дръпнаха с няколко точки и задържаха тази преднина до края за успех с 25:19, предава Гонг.

Следващите мачове на "лъвовете" от груповата фаза са срещу Финландия (31 август), Украйна (2 септември), Хърватия (3 септември) и Словения (5 септември). България е съдомакин на еврошампионата заедно с Италия, Северна Македония и Израел.