България с втора загуба на Европейското по волейбол

България загуби от Италия с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) в последната си среща от група А на Европейското първенство по волейбол. Загубата е втора за лъвовете след тази срещу Франция и ще ни остави на трето място в групата. Италианците записаха четвърти пореден успех и ще спорят с петлите за първото място в групата.
Мъжкият национален отбор по волейбол започна по чудесен начин и водеше играта в първата част. Постепенно италианците успяха да влязат в ритъм, но това не им стигна, за да се преборят за първата част.
Нашите могат да съжаляват за втория и третия гейм, тъй като и двата бяха равностойни, но в крайна сметка отидоха на сметката на адзурите. Разликата във втория гейм дойде от няколко по-оспорвани разигравания, спечелени от Италия. В третия водените от Джанлоренцо Бленджини волейболисти направиха шест поредни точки след 17:17.
Нашите, обратно на италианците, влошаваха играта си с всеки следващ гейм. В четвъртата част адзурите дръпнаха от самото начало и българите не успяха да се върнат в мача.
Най-резултатен в мача бе Цветан Соколов с 22 точки (19 от атака). Тодор Скримов добави още 11 точки (10 от атака) за България. Нападението на италианците изнесоха капитанът Иван Зайцев с 21 точки (19 от атака) и Османи Хуанторена с 20 точки (19 от атака). Матео Пиано добави 13 точки (7 блокади) за успеха.
flashnews.bg
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!