България със златен медал от Световната купа по спортна гимнастика във Варна

27.05.2023 / 16:14 1

Снимка7 Булфото

Еди Пенев спечели златен медал на земя на Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна. Живеещият и трениращ в САЩ българин изпълни страхотно съчетанието си, за което получи оценка от 14.366 точки, която го качи и на най-високото стъпало на почетната стълбичка, съобщава "Нова телевизия".

Негови подгласници във финала станаха Ботон Молнар (Унгария) с 13.833 точки и Емил Акмeджанов (Казахстан) с 13.800 точки.

Гимнастиците братя Пеневи, които избраха България пред САЩ

Фаворитът за първото място, бронзовия олимпийски медалист от Игрите в Токио Артур Давтян остана без отличие. Световният и европейски шампион получи за изпълнението си оценка от 13.366 точки, която му отдеди шестата позиция.

До края на състезателния ден остават още 4 финала без българското участие- при мъжете халки и кон с гривни и при жените - смесена успоредка и прескок.

Утре България ще има 7 финалисти. На прескок за отличията ще се борят Димитър Димитров и Божидар Златанов, висилка ще видим Еди Пенев и Йордан Александров и на успоредка Йордан Александров и Божидар Златанов. При жените с домакинска квота във финала на греда ще видим Никол Стоименова.