България тръгна с разгром над Великобритания на Европейското за девойки във Варна

14.07.2019 / 23:23 0

Националният отбор на България по хандбал за девойки до 19 години започна с разгромна победа участието си на Европейското първенство, Дивизия Б, на което сме домакини във Варна. Воденият от Веселина Златева тим отнесе Великобритания с 38:16 (17:8) в първия си мач от Група А на турнира, игран тази вечер в зала "Конгресна" на ДКС в Морската ни столица.

Утре (15 юли) българските девойки ще изиграят втората си среща от групата срещу коравия тим на Исландия, който вчера би Гърция с 22:14, а днес почива. Двубоят е отново от 19,00 часа в зала "Конгресна".

След трудното начало, в което българските момичета изпуснаха много шансове в атака и имаха известни приблеми в защита, те заиграха много по-добре и завършиха първото полувреме с разлика от 9 гола - 17:8. През втората част младите български "лъвици" показаха класата си, бяха много по-концентрирани, вкараха почти всяка възможност за попадение и спечелиха с разгромното 38:16.

Най-резултатна за българския тим беше Мадлен Тодорова с 9 гола за победата и закономерно бе обявена за най-полезна състезателка (MVP) на мача. Мария Маслева и Карина Саменова добавиха по 5 попадения за успеха. За британките Камила Джесън Селтър завърши едва с 3 гола.