България вкара 3 гола на Грузия само през първото полувреме

08.09.2021 / 20:28 0

Снимка: Булфото

Страхотно първо полувреме изиграха футболните ни национали в контролата срещу Грузия на Националния стадион "Васил Левски". След 45 минути игра нашите водят с 3:0.

Първата опасност пред грузинската врата бе създадена в 14-ата минута. След центриране от фал в наказателното поле на гостите Васил Божиков от трудна ситуация стреля с глава, но Мамардашвили се намеси и боксира в корнер. Веднага след това последва ново центриране от корнер в наказателното поле на Грузия и отново Божиков стреля с глава, но право в ръцете на Мамардашвили.

България поведе с 1:0 срещу Грузия след много хубав гол на Тодор Неделев в 20-ата минута. Той стреля от фал и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Мамардашвили.

Тситаишвили центрира от фал в наказателното поле на България в 23-ата минута, след което Какабдзе стреля с глава, но неточно в аут.

Съдията Стойчевски от Северна Македония свири дузпа за България в 33-ата минута за нарушение на Какабадзе срещу Димитър Илиев в наказателното поле на Грузия. Защитникът получи жълт картон за извършеното нарушение. Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от Димитър Илиев в 34-ата минута, който направи резултата 2:0 в полза на България.

Грузия пропусна добра възможност в 36-ата минута, когато Тситаишвили стреля от фал, на границата на наказателното поле на България, но след удара му топката премина встрани от десния стълб на вратата на Николай Михайлов.

Съдията Стойчевски спря много опасна атака на Грузия в 42-ата минута, маркирайки нарушение в полза на гостите. Микаутадзе излизаше сам срещу Николай Михайлов, когато арбитърът свири нарушение в полза на грузинците и върна ситуацията. Алтунашвили стреля от фал, но Николай Михайлов спаси.

България поведе с 3:0 в 44-ата минута, когато Тодор Неделев пусна перфектен пас към Спас Делев, който само отклони топката във вратата на Мамардашвили.

България можеше да вкара и четвърти гол в 45-ата минута, когато Спас Делев направи добър пробив и навлезе в наказателното поле на Грузия, след което стреля, но Мамардашвили плонжира и спаси.