България загуби от световния шампион, но продължава участието си в София

18.09.2018 / 23:00 4

Волейболните ни национали загубиха от действащия световен шампион Полша с 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 23:25) в последен мач от група "D" на световното първенство, на което България е домакин съвместно с Италия. Двубоят бе в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна.

Така България завърши групата на трето място, след като записа 3 победи и 2 поражения (с по 1:3 гейма от Иран и Полша).

ПЪРВИ ГЕЙМ
След равностойно начало поляците дръпнаха с 8:5 при първото техническо прекъсване след добра атака на Курек. "Дружина Полска" продължи да доминира тотално и увеличи преднината си до 16:8 при втората техническа пауза. Волейболистите на Пламен Константинов не успяха да се търсят от шока, като разликата дори се увеличи и поляците взеха гейма повече от категорично с 25:14.

ВТОРИ ГЕЙМ
Тази част започна далеч по-добре за родните национали, които играеха точка за точка срещу световните шампиони и се оттеглиха с точка аванса при първата техническа пауза - 8:7. Добрата игра на "лъвовете" продължи и с мощна атака на Николай Учиков те поведоха с 12:9, а разликата от три точки се запази и до второто техническо прекъсване 16:13. Националите дори имаха аванс от четири точки при 19:15, но допуснаха съкращаване на преднината си до 24:23 и все пак след чудесна атака на Тодор Скримов спечелиха частта с 25:23, за да изравнят резултата в срещата.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Родните "трикольори" стартираха фантастично третия гейм и поведоха с 3:0, но поляците бързо изравниха и взеха преднина при първото техническо прекъсване - 8:6. Михал Кубяк и компания дръпнах с 6 точки при 13:7, а втората техническа пауза дойде при 16:9 за тях. България намали до 16:20 след блокада на влезлия като резерва Николай Николов, а след това при негова атака разликата стана още по-малка - 20:22. Валентин Братоев намали до 22:24, но Мирослав Градинаров прати топкат ав аут от сервис и Полша спечели гейма с 25:22.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ
Геймът започна със сериозна битка на полето и игра точка за точка. Поляците водеха с 16:14 при второто техническо прекъсване, но след добра атака на Градинаров и ас на Валенти Братове резултатът бе изравнен - 16:16.

БЪЛГАРИЯ – ПОЛША 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 23:25)