България записа втора поредна загуба на Евроволей 2021

07.09.2021 / 19:39 1

Снимка: Булфото

Мъките на националния отбор по волейбол на България за мъже продължават.

Възпитаниците на Силвано Пранди играха изключително слабо и абсолютно заслужено загубиха от европейските вицешампиони от Словения с 0:3 (18:25, 19:25, 21:25) в 4-ия си мач в Група В в Острава (Чехия).

Играта на българските волейболисти в първите две части бе трагична. Без да правят нещо изключително, но с игра без големи грешки, словенците контролираха изцяло развоя на срещата. Единствено в третата част българските волейболисти бяха по-равностойни и за момент и дори поведоха в резултата, но за много кратко, пише Sportal.bg=

Без хъс за игра, без желания за борба за всяка топка в атака и защита, възпитаниците на Силвано Пранди нямаше как да затруднят своите съперници и логично загубиха с 0:3 гейма.

Европейските вицешампиони от Словения поведоха с 4:1 в началото на двубоя. Тине Урнаут атакува успешно срещу блокада на Цветан Соколов и Словения дръпна с 5:1. Силвано Пранди побърза да вземе прекъсване. Националите намалиха до 7:9 и 8:10. Клемен Чебул направи резултата 14:10. Ас на Ян Кожамерник и 16:11 за Словения. Ас на Клемен Чебъл и Словения поведе с 5 точки при 19:14. Силвано Пранди взе второто си прекъсване в гейма. Нов ас на Клемен Чебул и 21:14. Тине Урнаут атакува технично над тройната ни блокада за 22:15. Алекс Грозданов намали с атака през центъра за 15:22. Словения стигна до геймбол при 24:16. Тодор Скримов заби ас за 18:24. Тодор Скримов обаче сгреши изпълнението на следващия начален удар и словенците взеха първата част с 25:18.

Втората част започна равностойно до 2:2. Тине Урнаут провря топката между двойния български блок и Словения поведе със 7:4. Словения поведе с лекота с 10:4. Тончек Щерн атакува технично от зона 2 за 12:5. Двоен блок спря атака на Цветан Соколов от зона 2 - 6:13. Троен български блок спря атака на Клемен Чебул за 8:13. Аспарух Аспарухов замени Мартин Атанасов при 8:15. Тодор Скримов атакува успешно за 9:15. България намали до 13:16. Цветан Соколов атакува мощно от зона 2 за 14:17. Успешна така на Аспарух Аспарухов от зона 2 - 17:20. При 18:23 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Националите намалиха до 19:23 след грешка на словенците. Алберто Джулиани взе прекъсване за Словения. Тодор Скримов атакува в аут и Словения спечели втората част с 25:19.

Словенските волейболисти поведоха с 4:1 в началото на третата част. Мартин Атанасов атакува успешно за 5:7. Българските волейболисти намалиха резултата до 8:9 и 9:10. Тодор Скримов атакува покрай тройната блокада и България изравни при 10:10. Тончек Щерн атакува в аут за 12:12. България поведе с 13:12, но словенците бързо записаха 2 поредни точки и пак поведоха с 14:13. Ян Кожамерник даде преднина на Словения от 17:15. При 15:18 Аспарух Аспарухов замени Мартин Атанасов. Николай Колев атакува успешно през центъра за 16:19. Клемен Чебул атакува успешно от зона 4 за 20:16. Цветан Соколов намали до 20:23. Тине Урнаут изведе словенците до мачбол при 24:20. Европейските вицешампиони спечелиха третата част с 25:21.

Цветан Соколов бе най-резултатен за България с 12 точки (1 ас, 2 блока, 47% ефективност в атака - +5). Тодор Скримов добави още 9 точки (3 аса, 2 блока, 27% ефективност в атака, 45% перфектно и 45% позитивно посрещане - +3).

Клемен Чебул реализира 15 точки (4 аса, 61% ефективност в атака, 33% перфектно, 47% позитивно посрещане - +9). Капитанът Тине Урнаут добави 14 точки (74% ефективност в атака, 38% перфектно, 62% позитивно посрещане - +9).

Диагоналът Тончек Щерн записа 11 точки (1 ас, 56% ефективност в атака - +4).

До момента "трикольорите" имат две победи и две поражения и заемат третото място в група "В" с актив от 5 точки. Словенците са с 9 точки на втора позиция във временното класиране.

На 9 септември българският отбор ще играе срещу един от аутсайдерите в групата Беларус, но този двубой се очертава да е решаващ за оставането на България на Евроволей 2021.

БЪЛГАРИЯ - СЛОВЕНИЯ 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов 12, Тодор Скримов 9, Мартин Атанасов 4, Алекс Грозданов 4, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро (Светослав Гоцев 4, Аспарух Аспарухов 2)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
СЛОВЕНИЯ: Деян Винчич, Тончек Щерн 11, Тине Урнаут 14, Клемен Чебул 15, Ален Пайенк 6, Ян Кожамерник 9 - Яни Ковачич-либеро (Ален Скет, Жига Щерн-либеро)
Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ.