България започна със загуба на ATP Cup

03.01.2020 / 12:42 0

Снимка: Twitter/ATPCup

България стартира участието си на турнира ATP Cup със загуба. Надпреварата в Австралия се провежда за първа година, като нашият тим се намира в група "С" заедно с отборите на Великобритания, Молдова и Белгия, пише Dsport.bg.

В първия мач срещу Великобритания Димитър Кузманов се изправи срещу Камерън Нори. Родният тенисист игра много мъжки срещу намиращия се под номер 53 в света съперник, но въпреки това допусна загуба с 2:6. 6:3 и 6:2.
Във втория двубой Григор Димитров ще се изправи срещу първата ракета на островитяните Даниел Евънс. След това пък Адриан Андреев и Александър Лазаров ще се борят срещу Джейми Мъри и Джо Солсбъри.

Българските национали модат да се похвалят със сериозна подкрепа от голяма родна агитка от наши сънародници, които живеят в Австралия.

Камерън Нори - Димитър Кузманов - 6:2, 3:6, 6:2

Първи сет

Първият сет стартира зле за Димитър Кузманов, като Камерън Нори успя да запише пробив още в началния гейм. Британецът продължи да доминира и лесно взе подаването си за 2:0. В третата част Мико стабилизира играта си и, макар и трудно, спечели гейма. В следващият гейм обаче Камерън Нори не срещна никакви трудности и лесно взе подаването си. Петата част започна ударно за Кузманов, който поведе с 40:0. Той обаче допусна няколко грешки и съперникът му изравни. В крайна сметка британецът проби родния тенисист и поведе с 4:1. Следващият гейм отново мина под диктовката на Нори, който го спечели лесно и затвърди пробива си. Кузманов успя да вземе един гейм на нула и направи резултата 5:2. Битанецът обаче бе изключително концентриран в последния гейм и получи три сетбола. Още при първия си реализира ас и спечели първия сет.

Вторият сет започна доста по-добре за българина, който реализира два аса и спечели частта, като даде само точка на съперника си. Това доведе до сериозен спад в играта на Камерън Нори, като Кузманов успя да го пробие и да поведе с 2:0. Родният представител продължи с доброто си представяне и спечели подаването си за 3:0. В четвъртият гейм островитянинът успя да намери своя ритъм и взе частта. Загубеният гейм обаче не успя да дестабилизира Мико Кузманов, който спечели подаването си и поведе с 4:1. Камерън Нори започна ударно шестият гейм и успя да го вземе, като победи родния представител на нула. Кузманов отговори подобаващо и също затвори следващата част без даде точка на своя съперник. Великобританецът спечели следващия гейм за 5:3. Димитър Кузманов обаче не допусна изненада при своя сервис и спечели сета.

Трети сет

Третият сет започна много добре за Камерън Нори, като той го затвори на нула. Във вторият сет британецът стигна до две точки за пробив, но Кузманов успя да ги спаси. Нори обаче демонстрира класата си и в крайна сметка успя да вземе гейма. В третата част Мико Кузманов успя да върне пробива и да стигне до 1:2. В четвъртият гейм обаче той допусна две непредизвикани грешки в много важен момент и позволи на съперника си да го пробие за 3:1. Петият гейм бе много оспорван, като Нори поведе с 30:0, но Кузманов успя да изравни. В крайна сметка обаче британецът успя да вземе подаването си. Преди началото на шестия гейм родният представител имаше проблем с левия крак и се наложи да поиска медицински таймаут. Това явно оказа влияние на Кузманов, като той допусна нов пробив и Нори поведе с 5:1. Още в следващият гейм обаче българинът успя да върне пробива след отлично представяне. Камерън Нори запази самообладание и успя да вземе победата за своя тим при сервис на българина.