България завърши на четвърто място на европейското по хандбал във Варна

21.07.2019 / 19:02 1

България загуби от Украйна 22:33 (11:16) в мача за бронзовите медали на Европейското първенство по хандбал за девойки до 19 години във Варна.

Така момичетата на Веселина Златева останаха четвърти в крайното класиране.

Двубоят започна с леко предимство на украинките, но след добра серия от 7:2 гола след средата на първата част те дръпнаха с 15:8 малко преди почивката и до края контролираха срещата.

Украинките окончателно предрешиха мача десетина минути преди края, когато поведоха с 28:20, а в края авансът им дори стана двуцифрен.

Добър мач за българките направи Мадлен Тодорова с 6 попадения, а 5 пъти се разписа Маринела Панайотова.

За победителките Анна Диабло се отличи с 14 гола.

Финалът между Полша и Сърбия започна в 18.00 часа.