Българката, наръгала 4-ма германци в София: Направих го в интерес на обществото

29.03.2026 / 15:43 3

Кадър СДРВ

Българката, която намушка с нож четирима германски граждани в София, с първи думи пред съда. „Това престъпление го направих в интерес на общество“ - това заяви 39-годишната Галина, намушкала четирима в София, по време на гледането на мярката й за неотклонение от Софийски градски съд (СГС), предаде Бг он ер и Блиц.

Самата Галина пред съда е обяснила също, че мотивът ѝ е личен: "Не харесвам германци". 

„Тъй като съм виновна, бих искала да се вземе предвид, че съм съвестен гражданин на нашето обществото и това престъпление го направих в интерес на точно това общество“, заяви тя.

„Аз най-вече бих се надявала на домашен арест“, завърши Галина.

Софийският градски съд гледа мярката ѝ за неотклонение. От прокуратурата вече са внесли искането за задържане под стража на 39-годишната жена. Жената е с обвинения за опит за убийство на повече от един човек.

В крайна сметка съдът реши, че 39-годишната Галина трябва да остане за постоянно в ареста. 

Адвокатът на Галина обясни, че предстои повторно психиатрично изследване, за да се установи дали тя е в състояние да носи наказателна отговорност. 

Присъствието на предишни медицински доклади от 2021 г. показа, че жената е била насочена за лечение, но няма документи за реално проведена терапия.

"Делото е в самото начало. Първо ще се извърши повторна следствена проверка", коментира адвокатът, като уточни, че детайли за психическото състояние на клиента му не могат да бъдат разгласявани поради адвокатска тайна.

Според българското законодателство, ако бъде призната за виновна, Галина може да получи наказание от 15 до 20 години лишаване от свобода или затвор без право на замяна.


Коментари
1
0
kjk (преди 3 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Копанара жена му не го пуска на кафе да иде,той щял да излиза от НАТО!!!
2
5
robotron2000 (преди 3 месеца)
Рейтинг: 62571 | Одобрение: 1061
тази ще е от оня копейкин и неговата ненормална партия от израждане. 
1
0
kjk (преди 3 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
А прокурорския син кога ще го открият???

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама