Българската щафета завърши на осмо място във финала на 4х200 м на световното първенство по плуване

16.12.2022 / 14:02 1

Снимка: Фейсбук, Антъни Иванов

Българската щафета завърши на осмо място във финала на 4х200 м свободен стил на световното първенство по плуване в малък басейн. Това бе първият финал за щафетата на България на Мондиал. Съставът на нашите е Петър Мицин, Калоян Братанов, Антъни Иванов и Йордан Янчев. 

Родните плувци счупиха националния рекорд в пресявките, плувайки за 6:56.42, но не успяха още да подобрят времето си във финала и завършиха за 6:59.12, съобщава "Dsport".

Златните медали очаквано спечели отборът на САЩ с нов световен рекорд от 6:44.12. Втори остана тимът на Австралия 6:46.54, а бронзовите медали спечелиха италианците с 6:49.63. 

"История !!! 🇧🇬 8-мо място в 🌎
Нов национален рекорд подобрен с 22 секунди !!!
4-та поредна година с финал на Световно Първенство ! Браво момчета ❤️", написа Антъни Иванов във фейсбук профила си.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
4
0
KRISTINCHO (преди 3 години)
Рейтинг: 42556 | Одобрение: -129
Браво на момчетата. Това е един голям успех за България, която за първи път стигна до финала на 4×100 метра.
Нищо добро не те чака, ако в двора ти влезе КОМУНИСТ, ЦИГАНИН или КОЗА.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама