Баскетболиските на Шоутайм загубиха първия си мач пред варненска публика за сезона

15.10.2023 / 21:04 0

Снимка: БК Шоутайм

Женският отбор на Шоутайм (Варна) направи дебют пред варненска публика във втория кръг от "А" група в залата на Икономическия университет.

Момичетата на Кирил Петров посрещаха бронзовите медалистки от изминалия сезон - Рилски спортист, и отстъпиха с 46:93.

Срещата започна динамично и за двата отбора. Високото темпо от първата четвърт се задържа за цялата среща и зрителите в почти пълната зала останаха доволни.

В началото на срещата впечатление направи резултатността от тройката на тима от Самоков - близо 50 процента през първото полувреме. Това даде и солидна преднина на полувремето за отбора от Самоков - 53:21.

Варненки започнаха доста по-уверено и стегнато в защита през второто полувреме. Отделни изяви на Калина Георгиева и Юле Фенткер загатнаха, че отборът на Шоутайм ще се подобрява доста в течение на сезона.

Най-полезна на гостите бе Радина Илиева с 12 точки (3 борби и 4 асистенции), Гергана Бъчкова добави 11 точки и 5 борби, а Виолета Григорова бе близо до дабъл дабъл - 11 точки и 9 борби.

За Шоутайм с 13 точки завърши Калина Георгиева, Юле Фенткер отбеляза 12, а гардът Анхела Йошовска се отчете със 7 точки и 7 борби.

Следващият мач на Шоутайм е гостуване на Академик (Пловдив) на 21 октомври.