Баскетболни таланти на Черно море Тича победиха БУБА

12.02.2018 / 17:14 0

Черно море Тича се наложи с 87:79 над БУБА Баскетбол в двубой от Суперлигата за юноши в зала "Христо Борисов" във Варна, пише viasport.bg.

На свой терен варненци не пропуснаха шанса си срещу изключително късия състав на БУБА. Гостите бяха с група от осем човека, а в двубоя изобщо не взе участие основния гард на тима Лъчезар Димитров, който изигра три много силни мача в последните пет дни, но заради лека травма бе съхранен днес. С отбора не пътува един от титулярите - Николай Михайлов.

БУБА не се отказа да гони победата и в първите 15 минути водеше уверено със силни изяви на Иван Алипиев и Андрей Петков. До почивката обаче Черно море направи страхотна серия чрез Мартин Стефанов и Цветан Савов и успя да изравни резултата до 41:41 след 20 минути игра.

Третата част бе напълно равностойна, като в края ѝ варненци поведоха с пет точки, но БУБА се върна и със забивка на Иван Алипиев резултатът отново бе равен - 64:64 преди последната четвърт. Тя започна с три тройки на Александър Стойков и общо 11 точки за него, дали сериозна преднина за Черно море, която вече БУБА не успя да навакса.

Мартин Стефанов завърши с 31 точки за победата на варненци, Цветан Савов вкара 26, а Александър Стойковдобави 17.

Останалите реализатори: Михаил Молдов - 5, Симеон Георгиев - 4, Явор Цанев - 2, Жилбер Баев - 2.

За БУБА Иван Алипиев бе най-резултатен с 28 точки, Андрей Петков отбеляза 22, а Марин Маринов - 17. Останалите реализатори за БУБА: Йордан Атанасов - 5, Лъчезар Везирски - 5, Камен Петков - 2.

Всяка минута очаквай сензационна новина в PETEL.BG!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg 24 часа в денонощието!

Публикувай директно сам без цензура във "Фейсбук" групата ТИ, РЕПОРТЕРЪТ! Снимай и пускай всичко интересно!