Белчев: Само при една инспекция открихме 18 млн. лв. завишение на цените по АМ "Хемус"

11.07.2022 / 17:41 1

Редактор: Юлия Георгиева

e-mail: julia_georgieva_petel.bg@abv.bg

кадър бТВ

Открити са нарушения за АМ Хемус. Най-малкото при ценообразуването. Вещото лице, което ни помагаше за проверките, сочи, че има завишение в обявените цени с 18 млн. лв. Това е установено само при една инспекция.

Това коментира пред бТВ шефът на Агенцията за държавна финансова инспекция Стефан Белчев. 

Освен това е допуснато заобикаляне на Закона за обществените поръчки. Автомагистрали ЕАД декларира, че със свои средства ще може да изпълни това, за което ще му се изплатят едни много пари. Но ние констатираме, че има 32 договора за наем на механизация, доставка и проектиране, посочи той.

Заобикалянето на Закона за обществените поръчки се състои в това, че Автомагистрали ЕАД всъщност са сключили огледални договори на своя договор с АПИ. Така че това е заобикаляне на закона, посочи той.

  

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
5
5
danx12n (преди 3 години)
Рейтинг: 14221 | Одобрение: 3021
Приказки на маса и врели некипели не ни се слушат, смотльо. Тоя кретенски пиар "борим се срещу мафията и ловим корумпираните" пред разумни хора не минава. От над една година слушаме гръмките ви пиарски изказвания, а практически - нула. Даже две нули. Къде са задържаните и осъдени лица? О, сетих се, такива няма! 
"𝗲𝘂𝗿𝗼𝗮𝘁𝗹𝗮𝗻𝘁𝗶𝗰 𝗳𝗿𝗲𝗲𝗱𝗼𝗺 𝗮𝗻𝗱 𝗶𝗻𝗱𝗲𝗽𝗲𝗻𝗱𝗲𝗻𝗰𝗲 𝗮𝗿𝗲 𝗲𝘅𝗽𝗲𝗻𝘀𝗶𝘃𝗲 𝗽𝘂𝗿𝘀𝘂𝗶𝘁𝘀 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝘂𝘀𝘁 𝗯𝗲 𝗽𝗮𝗶𝗱 𝗲𝘅𝗽𝗲𝗻𝘀𝗶𝘃𝗲𝗹𝘆" - обясни робовладелецът на освободения роб, докато му прибираше къшея хляб от ръцете

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама