Безпомощна България отнесе три шамара в Загреб

11.10.2015 / 00:00 1

Националният отбор на България по футбол отнесе три шамара пред празните трибуни в Загреб срещу Хърватия в предпоследния мач от европейските квалификации в група "Н" за Франция 2016, предаде Спортал. Напълно промененият състав на Ивайло Петев издържа едва 90 секунди вратата си суха, след което Иван Перишич (2) даде аванс,  а Иван Ракитич (43) и Никола Калинич (80) добавиха по едно попадения за класическото 3:0 за "шахматистите".

"Лъвовете" пък записаха трета поредна загуба след 0:1 от Норвегия и 0:1 от Италия през септември, като от юни не са отбелязвали попадение. За последно това стори Ивелин Попов при успеха с 1:0 в гостуването на Малта.

"Трикольорите" останаха на четвърта позиция с едва осем точки от девет мача, като във вторник завършваме поредните тотално разочароващи квалификации срещу Азербайджан в София. По-лошото е, че отново личеше липса на увереност, самочувствие и идея какво да правиш на терена с топката, като при по-малко късмет можеше да запишем и още по-голяма загуба.

Наставникът на "трикольорите" Ивайло Петев бе предприел множество промени в сравнение с предишните два квалификационни двубоя. Сред титулярите започнаха Симеон Славчев, Христо Златински, Георги Терзиев, Страхил Попов, Живко Миланов и Александър Тонев, които не играха срещу Италия, както и Димитър Рангелов, който се появи след почивката тогава.

Още в 90-ата секунда Иван Перишич откри. Крилото на Интер излезе зад защитата и прати топката между краката на Божидар Митрев, след което тя спря в мрежата. Никола Калинич пропусна две положения. Александър Тонев отправи първия удар за България, но Даниел Субашич спаси. Ракитич стреля над гредата в следваща атака.

Гол на Вида с глава бе отменен поради засада в 17-ата минута. В 25-ата минута Георги Терзиев бе на път да си вкара невероятен автогол. Митрев спаси пореден удар към неговата врата, топката попадна в Терзиев, който с всичка сила стреля силно в дясната греда на Митрев, като за щастие топката не влезе в мрежата.

В 43-ата минута отлична атака между Ракитич и Никола Калинич завърши с втори гол. Звездата на Барселона проби отляво, направи двойно подаване с нападателя на Фиорентина, който го изведе с пета и Ракитич бе точен.

На почивката Георги Миланов и Иво Иванов замениха Терзиев и Неделев, а Бадел смени Ракитич.
Ивелин Попов имаше възможност да намали в 51-ата минута, но пропусна най-добрата възможност след слаб удар.
Калинич с глава пък можеше да вкара за 3:0 в 53-ата минута, но Митрев спаси.
Капитанът Попов бе заменен в 71-ата минута от Мишо Александров, но нищо по-добро не се видя на терена.
Така в 80-ата минута Калинич отблизо прати топката за трети път в мрежата на Митрев. Голмайсторът на Фиорентина бе намерен отлично от Перишич и вкара своя първи гол.

Минути до края резервата на домакините Чоп бе изгонен за груб фаул срещу Страхил Попов.

ХЪРВАТИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0
1:0 Перишич (2)
2:0 Ракитич (43)
3:0 Калинич (80)

ХЪРВАТИЯ: 23. Даниел Субашич, 5. Ведран Чорлука, 11. Сърна, 21. Вида, 4. Иван Перишич, 7. Иван Ракитич, 10. Лука Модрич (46-Милан Бадел), 20. Матео Ковачич, 22. Пиварич, 8. Пяца (60-Дуйе Чоп), 16. Никола Калинич (86-Андрей Крамарик)

БЪЛГАРИЯ: 1. Божидар Митрев, 2. Страхил Попов, 3. Александър Александров, 4. Георги Терзиев (46-Иво Иванов), 20. Живко Миланов, 10. Ивелин Попов (71-Михаил Александров), 16. Симеон Славчев, 22. Тодор Неделев (46-Георги Миланов), 23. Христо Златински, 8. Димитър Рангелов, 19. Александър Тонев

Жълти картони: Перишич
Червен картон: Чоп (88)