Битовата канализация във варненския район "Аспарухово" не може да поеме десетките нови жилищни сгради

22.10.2025 / 11:17 2

Пиксабей

Капацитетът на битовата канализация в район "Аспарухово" не е достатъчен за присъединяване на десетки нови жилищни кооперации. Необходимо е да бъдат извършени инвестиции в размер на 100 млн. лева, за да могат да бъдат изпълнени проектите. Финансирането не може да бъде осигурено от общинския бюджет, ще се търси подкрепата на държавата. Това каза зам.-кметът Димитър Кирчев, който участва в работна среща по проблема, предаде Радио Варна.

На много места водопроводите дефектират, инфраструктурата е остаряла и няма как всички тези инвестиционни намерения за огромни обекти с по между 50-100 000 кв. м Разгъната застроена площ (РЗП) да се осъществяват, докато не се намери разрешение на проблема, каза той.

Кирчев посочи, че се очаква от ВиК-дружеството да  изготви подробен анализ за състоянието на мрежата.

Той изрази надежда да започне поетапна работа още от догодина.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
0
MrBean (преди 1 месец)
Рейтинг: 201820 | Одобрение: -1610
Да ама тръбата гърми на старите квартали,а новите си тропкат.КАкто хората от Елените питат:КОй е дал разрешително?". Великият инж. ВескоРусев колко е лапнал,а архитекта? ДА не би на Златните да е друго,след всеки дъжд морето е кафЕво!
4
0
kris (преди 1 месец)
Рейтинг: 541489 | Одобрение: 101459
Ами да не ги строят ве....Или тръбата ще гърми всеки месец.....Да мятат Максуда, след като хврлят там напалм.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама