Бивш енергиен министър: Нанесоха удар на българите с "Чирен"
Редактор: Недко Петров
Стопкадри бТВ
Спирането на разширяването на подземното газохранилище „Чирен“ ощетява българските и европейските данъкоплатци. Такова мнение изрази бившият енергиен министър Александър Николов.
Според него това е най-общо стъпка назад, тъй като щастието България да има такова газохранилище, позволява българското население да се отоплява през зимния период на много по-приемливи цени.

Колкото по-голяма е тази инфраструктура, толкова по-приемливи могат да бъдат цените за България, смята Николов.
Обратното – забавянето на разширяването на „Чирен“ води до негатив пряко за България, а проблемът на управляващите според Николов е, че не разбират, че забавянето на тази процедура води и до негативен ефект за цяла Европа.
Това е така, защото системните оператори, както газови, така и ектропреносими, са свързани в обща мрежа в един европейски пазар.
Ако нашите органи са с удобно затворни очи, особено някои, и действат само, след като се натиснат бутоните на политическо или друго ниво, то има европейски и други органи, които очевидно не работят така, добави в „Лице в лице“ пред Цветанка Ризова Николов.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

1
0
