Бивш военен пилот: Майор Терзиев вероятно е загинал в опит да спаси самолета

23.06.2021 / 08:23 0

кадър Нова телевизия

Редактор: Веселин Златков

Две хипотези за трагедията с майор Терзиев предложи в ефира на Нова телевизия бившият военен пилот Николай Калев. Според него единият вариант е ракетата, която е била на крилото на самолета МиГ за се взривила. Това обаче отпада като вариант, защото самия Терзиев е съобщил, че я е изстрелял по мишената. Друга хипотеза е, че парашутът на летящата мишена се е скъсал, при която тя е паднала с по-голяма скорост. При такава ситуация ръководителят на стрелбата е трябвало да я прекрати, което не е направено.

Според Калев много е вероятно майор Терзиев да е загинал в резултат на опита си да спаси самолета и да докаже, че българските летци на високо ниво. „И те са на високо ниво. За съжаление майор Терзиев е имал за 5 месеца 12 летателни часа“, коментира той, като допълни, че когато той е летял, е постигал почти три пъти повече часове.

„Има неща, които са военна тайна и трябва да се изчака изнасянето им“, коментира бившият военен пилот Николай Калев. Той обаче призна, че има противоречия в информацията около трагедията с българския летец. Експертът беше категоричен, че спасителния екип с хеликоптер е трябвало да бъде много по-близо до полигона в Шабла, не в база „Чайка“ край Варна.

"Ръководителят на стрелбата, който носи отговорност за този случай, трябва да даде обяснения, Безпокои ме, че началникът на отбраната ген. Евтимов спомена, че вероятно самолетът се е взривил във въздуха. Това насочва хипотезите в друга посока - някой трябва да го е ударил със зенитна ракета или ракета въздух-въздух самолета", заяви Калев

Според него летецът е изпаднал в тежко положение и дълбока спирала.

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама