Бобева посече Симеон Дянков за лева и еврото

10.03.2025 / 17:40 4

Редактор: Недко Петров

Стопкадри бТВ

Бивш вицепремиер изрази несъгласие с бившия министър на финансите Симеон Дянков. Последният обяви, че няма да сменим лева с еврото през януари следващата година, защото няма да ни приемат в еврозоната. Даниела Бобева отчете, че Дянков се е доказал като министър, но се разграними от неговата прогноза, както и на други хора.

Бобева каза, че е оптимист за влизането ни в еврозоната и посочи най-ранната дата за това 20 март след излизане на доклада. Тя е оптимист, че ще успеем най-малко поради две причини.

Първата причина е, че никой още не знае и прогнозите са абсолютно излишни, тъй като ще разберем за това най-рано на 20 март, когато ще излязат данните за инфлационния критерий през февруари за Европейския съюз и нашите. Така, че ще можем да сметнем колко е в последните 12 месеца инфлацията, и да видим дали покриваме инфлационния критерий, каза Бобева.

Що се отнася до критерия за публичния дефицит по държавния бюджет, там вече зависи от данните от днес и за брутния вътрешен продукт. Тоест, това ще разберем малко по-късно. Дискусията покрай този бюджет беше доста унищожителна, това беше като че ли бой последен за евроскептиците, които направиха всичко възможно да ерозират доверието в нашите публични финанси, добави по бТВ тя.

 

 

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
0
kris (преди 8 месеца)
Рейтинг: 541489 | Одобрение: 101459
Не сме малко и не сме тъпаци....Тъпаци сте всички вие де ни побутвате към блатото и точно вие сте малко....Затова си затворете плювалниците и далдисвайте !!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
0
4
gospodin (преди 8 месеца)
Рейтинг: 11063 | Одобрение: -1177
тъпаците като няма какво друго да направят почват да кълнат... добре че са малко...
6
3
kris (преди 8 месеца)
Рейтинг: 541489 | Одобрение: 101459
Баба Яга на метлата да се мята и да Фърчи на майната си у еврогейзоната.....Мога да и осигуря начален ритник в гъза с моя 45 номер ботуш !!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
6
3
гарфилд (преди 8 месеца)
Рейтинг: 61628 | Одобрение: 18898
И ти да се задавиш,с тъпото евроГняв

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама