Боби Лазаров предупреди за воден ад на много места в петък

Редактор: Александър Дечев
Кадър: БТВ
Синоптикът на БТВ Боби Лазаров предупреди за валежи на много места в утрешния ден.
"Тази нощ валежи и гръмотевични бури ще има на места в Северна България. А утре предстои значително понижение на температурите. Оранжев код за интензивни дъждове, гръмотевични бури и опасност от градушки е обявен в тези области от Североизточна, Източна и част от Южна България. Там количествата на валежите могат да минат 50-60 литра на квадратен метър. А в областите с жълт код - те са част от Северна, Централна и Южна България - там също ще има значителни валежи с гръмотевични бури и риск от градушки.
Максималните температури в петък са между 22 и 27 градуса. В София очакваме около 23, 27 градуса в Пловдив и 25 максимална във Варна. Утре условия за мощни гръмотевични бури и градушки има в следобедните часове. Най-вече над Югоизточна България. Явленията в западните области очакваме да затихнат през нощта. А в Източна изгледите са валежите да спрат през нощта срещу събота.
В петък следобед и в нощта срещу събота валежите ще са интензивни с гръмотевични бури и градушки. Максимални температури между 23 и 27 градуса. Морската вода е 23-24 градуса.
В планините умереният и силен вятър ще донесе по-студен въздух. Предстоят и там дъждове и гръмотевични бури. Максимални температури в планините между 11 и 18 градуса. След бурите утре в събота прогнозата е за предимно слънчево и малко по-топло време. Има малка вероятност за изолирани краткотрайни валежи над планините, а в понеделник и в планинските райони на Югозападна България. Изгледите са за постепенно повишение на температурите. Във вторник максималните очакваме са са между 29 и 34 градуса", каза той.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!