Болница в Русе се сдоби с уникална линейка

31.03.2026 / 14:00 1

Снимка УМБАЛ "Канев"

Със страхотна нова придобивка се сдобиха в наша болница.

Университетската болница "Канев" в Русе разшири своя автопарк с нова реанимационна линейка от най-висок клас. Превозното средство е от модела Volkswagen Crafter и според ръководството на лечебното заведение е първото от този тип, което влиза в експлоатация на територията на страната.

Машината разполага с апаратура, която покрива всички съвременни стандарти за спешна помощ. Линейката е снабдена с транспортен респиратор, дефибрилатор с мониторинг, кислородна и аспирационна система. Налични са и специализирани носилки, както и пълен набор от средства за имобилизация. Специфичното медицинско оборудване на автомобила е реализирано и монтирано в Албания, като вътрешното пространство е оптимизирано за максимална безопасност на медицинските екипи.

Новата придобивка ще позволи на медиците да осъществяват специализиран транспорт при непрекъснато наблюдение на жизнените показатели. Тя е предназначена основно за пациенти, които се намират в критично или животозастрашаващо състояние.

"С тази линейка надграждаме възможностите си за оказване на спешна медицинска помощ. Тя осигурява условия за стабилизиране и безопасен транспорт на пациенти", заяви изпълнителният директор на болницата Иван Иванов, пише dunavmost.com.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
MrBean (преди 2 месеца)
Рейтинг: 226059 | Одобрение: -2191
Честито! Дано помогнат на всички в нужда! А това ,че е изработена в Албания идва да покаже ние къде сме!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама