Борислав Гуцанов: Намалихме външния дълг за 6 месеца с 2%

07.07.2022 / 08:38 2

Редактор: Виолета Николаева

e-mail: [email protected]

"БСП е единствената политическа партия от управляващите, която вдига своето присъствие с 2%, което показва, че сме действали правилно през тези 6 месеца на управление. Някой, който е участвал в управлението на държавата, обикновено поема повече негативи." - коментира по БНТ Борислав Гуцанов от партията и продължи: 

"Нашите политики са безспорен факт, успяхме да вдигнем добавките за семействата, безплатните датски гардини и ясли, повишихме над с 20% пенсиите, в съчетание с нашите коалиционни партньори. В областта на икономиката имаме 33% ръст на износа от 5.3 млрд евро сега сме с два милиарда плюс. 

Външният дълг на страната беше 13.5% когато предадохме упавлението на ГЕРБ, когато ГЕРБ предадоха управлението беше 25% - два пъти успяха да го увеличат за 12 години. Сега за 6  месеца го намалихме с 2%. За това имаме и повишаване на рейтинга си."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 



Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама