Ботев Пловдив тръгна с победа в Европа

11.07.2024 / 23:04 0

Снимка ФБ

Страхотна вечер за "канарчетата".

Отборът на Ботев Пловдив стартира с победа участието си в Лига Европа, записвайки престижна победа с 2:1 срещу словенския Марибор в първата среща от първия квалификационен кръг на надпреварата на стадион "Христо Ботев" под тепетата.

"Жълто-черните" излязоха напред с ранен гол на дейния нигериец Антъни Уджа, а гостите изравниха още преди да е изтекла 20-ата минута чрез Пиюс Ширвис.

Победното попадение бе дело на българския Никола Илиев в 74-тата минута - стотина секунди след появата му на терена. Асистенцията пък бе дело на Уджа, който остави отлични впечатления с представянето си, пишат на страницата на "Голове, метри, секунди" във фейсбук.

Успехът влиза в регистрите като 12-и пореден без загуба на собствен терен за Ботев в европейските клубни турнири. "Жълто-черните" не познават вкуса на поражението у дома от 1995 година насам.

Реваншът в Словения ще се играе следващия четвъртък.