Бойко Борисов: Няма да се кандидатирам за премиер, но кабинет ще има само с премиер от ГЕРБ

13.06.2024 / 12:17 3

Редактор: Недко Петров

Стопкадри бТВ

Ако бяхме спечелили с 11 процента пред втория на предни избори, това означаваше мнозинство. Веднъж имахме 33 процента, а БСП – 27, и направихме сами кабинет, тъй като имахме мнозинство, но сега тези 11 процента не са достатъчни.

Това заяви Бойко Борисов, съобщи бТВ.

Той обясни какво ще направят, за да съставят кабинет.

Обръщам се към всички лидери на партии - ултимативното говорене, биенето в гърдите, дезертиралите, сърдитите, не е време сега. Защото предстои война и времето е за мъдри мъже и жени. Как ще постъпим ние? Ще излъчим преговорен екип - Теменужка, Рая и Деница. Он понеделник ще поканим всички партии на разговори и ако има една плоскост да се работи паралелно поради изострените отношения между лидерите, ще е добре. Правителство ще има, ако премиерът е от ГЕРБ, защото заслужава. Аз няма да се кандидатирам за премиер, за да успокоя напрежението при преговорите, каза Борисов.

Според него единственият шанс да има правителство е всеки да надмогне егото си и да се направи експертен кабинет, който да е доминиран от ГЕРБ - премиер, външен министър и т.н.

Всичко трябва да се реши с първия мандат. Другият изход са избори през септември или октомври, добави Борисов, който определи първите осем месеца от управлението на кмета на София Васил Терзиев като катастрофа.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
cron1 (преди 2 години)
Рейтинг: 163316 | Одобрение: -23789
Пак ще направиш някоя мазна сглобка, боклук, защото с  прасето със 115 дупетата не можете да управлявате! 
Марио Кроненберг
2
0
kjk (преди 2 години)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Нищо чудно Фандъчката да набутат или Гаргамелката!!!Някоя удобна маша или кукла на конци!!!
4
0
... (преди 2 години)
Рейтинг: 31972 | Одобрение: 8557
страхливец. ще набута отново някоя мижитурка. И на него му е ясно, че дебелият ще го клати през целият мандат.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама