Браво, лъвове! България е на финал във Варна!

10.07.2015 / 19:48 1

България ще играе финал на Втора дивизия в Световната купа, след като в полуфинален двубой във Варна победи Белгия с 3:1 гейма (23:25, 25:15, 25:18, 25:20), информира Гонг.бг.

Пред препълнената зала "Конгресна" в морската ни столица момчетата на Пламен Константинов свършиха половината от работата си и си осигуриха място на финала, където техен съперник ще бъде победителят от втория полуфинал между Аржентина и Франция.

Двубоят започна слабо за българите, които постепенно влязоха в ритъм, но не можаха да върнат пасива си и загубиха първия гейм. Във втория и третия обаче Владо Николов и компания заиграха своята игра и демонстрираха кой е по-добрият отбор на паркета. Четвъртата част започна с 3:0 в полза на Белгия, но българите успяха да изравнят, след което и да поведат с 2 точки, за да се стигна до крайното 25:20 и успех в мача.

Така в събота вечер от 20:40 часа България ще играе финал срещу Аржентина или Франция, в който цената на победата е връщане в Първа дивизия на Световната лига и участие в тазгодишната Финална шестица на турнира.

Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!