Брестак изхвърли Спартак 1918 с дузпи и отива на финал с Овеч!

28.05.2017 / 20:06 8

Отборите на Ботев (Брестак) победи Спартак 1918 с 6:3 след дузпи и ще играе с Овеч във финала за излъчване на областния първенец по футбол.

На стадиона в Асаково провадийци биха днес с 2:0 Белослав, а пак там Спартак 1918 водеше на Ботев (Брестак) с 2:1 почти до края, но ботевци изравниха в последните секунди.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на починалата легенда на Спартак Добромир Ташков.

Ивайло Русев откри за варненци в 48-ата минута, ботевци изравниха чрез Павел Маринов от дузпа в 51-вата минута, а пак от бялата точка в 56-ата минута Симеон Николов отново донесе преднина на спартаклии. Една минута преди края на петминутното продължение обаче Ботев се добра до 2:2 с красиво попадение.

При дузпите Брестак би с 4:1, след като четирима негови играчи бяха точни, а от спартаклии вкара само Ивайло Русев. Изпуснаха Симеон Николов, който шутира в аут, и Симеон Симеонов. Ударът на Симеонов бе спасен от вратаря.

Финалът е на 4 юни (неделя) от 17 часа на стадион "Младост", като победителят влиза по право в Трета лига - Североизточна група.

Съставът на Спартак 1918: Георги Георгиев, Мартин Киров, Вилиян Денчев, Диян Моллов, Евгени Младенов, Симеон Николов, Динко Динков (85 - Георги Щерев), Христо Станев (61 - Владислав Георгиев), Ивайло Русев, Микаел Асад (75 - Даниел Друмев), Георги Бербенков (57 - Симеон Симеонов).

Загубата за Спартак 1918 означава, че тимът може да влезе в третия ешелон само по условия на БФС.