Британски медии: Не харчете хиляди паунди, идете на това място в България с 3,5 км плаж и вечеря само за 8,5 паунда

10.05.2025 / 13:14 4

Булфото

Британските туристи не е необходимо да харчат хиляди паунди, за да си осигурят добра почивка. В Европа има редица недооценени дестинации, които предлагат всичко необходимо за перфектна лятна ваканция – слънчево време, пясъчни плажове и достъпни цени. Ако все още търсите следващата си почивка, помислете за впечатляващите „Златни пясъци“ в България – морски курорт на северното Черноморие на страната, пише британският ежедневник „Express.co.uk“, цитира Искра.бг.

Курортът, който е един от най-старите и най-големите по Черноморието в България, е подходящ за семейна почивка и, разбира се, се отличава с красив и фин златист пясък, както и с огромно разнообразие от дейности за всеки вкус. По алеите на курорта има много места за забавление и храна с отлични цени. Всъщност, според Kayak, бира ще ви струва само £2.15, а хранене в „евтин“ ресторант – едва £8.50.

Вероятността да ви стане скучно на място като „Златни пясъци“ е минимална – освен че можете да прекарате деня в пълна релаксация на 3,5-километровия плаж, има и множество възможности за активни занимания. Само на плажа приключенците могат да се включат във водни спортове като ветроходство, водни ски, полети с балон, сърф, джетове и воден парашут.

Заниманията със спорт не се ограничават само до водата – можете да поиграете боулинг, тенис, волейбол, а ако искате да разгърнете състезателния си дух, групите могат да се включат и в игра на пейнтбол.

Най-малките също не са забравени в този оживен курорт. От яздене на понита до специализирани спортни центрове за деца – Българската туристическа служба уверява, че „благосъстоянието и сигурността на децата“ са напълно гарантирани, докато те се забавляват с избраните от тях занимания.

Близостта на „Златни пясъци“ до град Варна позволява на посетителите да разгледат множество забележителности по време на своята почивка, включително Археологическия музей, Делфинариума, Аквариума и Военноморския музей.

На съвсем кратко разстояние от курорта се намира и това, което туристическата служба описва като „една от най-интересните забележителности на Черно море“. Аладжа манастир е средновековен християнски скален манастир, разположен по крайбрежието. Религиозният обект, оценен с 4.3 звезди в TripAdvisor, е описван от посетителите като „необикновен“ и „красив“.

Макар забележителността да получава високи оценки, някои отбелязват, че не е лесно достъпна за хора в инвалидни колички. Друг посетител казва: „Прекрасно място, задължително за посещение, ако сте в района. Средновековен манастир, изсечен в пясъчник. Дава добра представа как са живели монасите. Много добре поддържано и достъпно място, но не и за инвалидни колички. Сигурно са били нужни години, за да бъдат издълбани всички помещения – наистина е чудо.“


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
0
kris (преди 1 месец)
Рейтинг: 471394 | Одобрение: 84839
Ами те пиянките идват бе....И започва търкаляне и спане в храстите, както и балконинга става много популярен.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
1
0
Радостин (преди 1 месец)
Рейтинг: 202100 | Одобрение: 13135
Добра реклама. Нека дойдат .
Всеки да си получи заслуженото !
2
1
MrBean (преди 1 месец)
Рейтинг: 179450 | Одобрение: -2285
Дюнер с айран...
1
4
robotron2000 (преди 1 месец)
Рейтинг: 45512 | Одобрение: 2212
тези бири и вина от 2-3 лева са само вода спирт есенция и глицерин.  и пак е много за тези съставки!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама