Броят на българите, които не могат да си плащат задълженията, се е увеличил двойно

23.12.2020 / 16:19 1

Снимка: Петел

Броят на българите, които не могат да си плащат задълженията, се е увеличил двойно. Това сочат данните на една от големите компании за събиране на задължения у нас.

Средният размер на дълговете, които домакинствата не могат да обслужват, е около 2200 лева. Най-много дългове се трупат в големите градове и в Северозападния регион, съобщава БНР.

Вторият локдаун, въведен в страната само преди месец, наложи ново ограничаване на плащанията на задълженията към банки, телекомуникационни компании и бързи кредити.

Хората, които твърдят, че не могат да плащат са нараснали два пъти, казва Лилия Димитрова от Асоциацията на колекторските агенции. Тя смята, че процентът ще расте още:

"Не съм убедена каква част от хората наистина не могат да плащат, честно казано, или се използва за оправдание, но със сигурност трябва да отбележим, че много хора загубиха работата си, много хора бяха пуснати в неплатен отпуск, съкратени, съответно са на Бюрото по труда".

За първи път на картата на градовете с домакинствата с най-много задължения се появява Плевен. Остават и големите градове на страната, казва Лилия Димитрова:

"София е с най-голям относителен дял. Също Северозападна България и големите градове. Не са се променили цифрите на средния размер на дълга, защото обикновено това са потребителски необезпечени кредити". 

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
1
MrBean (преди 5 години)
Рейтинг: 202021 | Одобрение: -1629
През март 99% от народа няма да могат да посрещнат нужните плащания.И заради т'ва и много далновидно държавната банка финансира Мутроколекторска фирма.Та драги сънародници,ако ме разбирате,дупе да ви е яко! До изборите хазната ще е опустошена,а народа гол и бос!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама