Бунт срещу Тръмп: Хиляди американци не работиха в Деня без мигранти

16.02.2017 / 18:45 3

Хиляди не отидоха на работа в САЩ. Заведения и фирми останаха затворени заради протест, протекъл под мотото „Ден без имигранти”. Демонстрацията иска да покаже колко необходими са те на страната на фона на антиимигрантската политика на президента Доналд Тръмп, пише "Нова телевизия".

Няколко вериги известни ресторанти се включиха с всичките си търговски обекти в зародилия се в социалните мрежи протест. Така, във Вашингтон много политици няма да могат да обядват в любимите си заведения. Едно от тях е ресторантът на известния шеф Хосе Андрес, който е от мексикански произход.

Андрес се съди с Доналд Тръмп за лиценз за заведение. И казва, че ще загуби около 100 000 долара от участието си в Деня без имигранти.

Официалната статистика сочи, че цели 7 милиона от работещите в ресторантите са чужденци. Те са значително повече от колегите си, родени в САЩ. А над 1 милион от тях са незаконни имигранти.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
2
kris (преди 9 години)
Рейтинг: 646879 | Одобрение: 128234
Качилите се на дървото , помагат на неуспелите отдолу......А има ЕДИН , дето плаща загубите......! Голяма работа.....Един ден без такос и буритос !
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама