Бургазлии помагат на мъж, изгубил двата си крака, да се върне към живота (Видео)

19.03.2018 / 12:36 0

Снимка: bTV 

След прекарана пневмония 46-годишен мъж от бургаското село Брястовец губи и двата си крака.

Добри хора му помагат да започне живота си отначало, съобщи bTV. Ахмед Шабан се запознава със Станислав Тенев след призив за помощ, отправен в групата „Шофьори Бургас”. Членовете ѝ често помагат в благотворителни каузи. „Когато му ампутираха крака, по същото време ампутираха крака и на моя съпруг и оттогава станахме близки, започнахме да му помагаме с каквото можем”, посочи Илияна Димитрова.

„Решихме да му купим количка, да му направим подарък, да може да излиза и той, да е сред хората”, обясни Николай Димитров. „Събрахме се, решихме какво ще правим, всеки даде колкото може”, допълни Станислав Тенев. „Много ми е удобно, с нея се разхождам, отивам до кухнята да се храня”, посочва Ахмед. Съпругата му Бедрие също потвърждава колко е доволен. „Още същия ден се качи и излезе радостен, отиде да купува хляб от магазина. Да са живи и здрави хората, които ни помогнаха, количката му е другар на него”, заяви тя. Добри хора поставят рампи до кухнята и на външната врата. Голяма част от къщата обаче остава недостъпна за Ахмед.

Мъжът не може да ползва и банята, която спешно се нуждае от ремонт. Ахмед е с 200 лева пенсия, а съпругата му няма редовна работа. Докато излезе новото ТЕЛК решение, семейството остава и без инвалидната пенсия на Ахмед. Това налага семейството постоянно да взема заеми. Въпреки тежкото си положение и за миг не се колебаят да приютят съседите си, останали без дом след пожар. Съседите им вече са в общинско жилище, а Станислав и Илияна подготвят следващата кампания за Ахмед.

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама